תפריט נגישות


10935334 n  הערעור האחרון-ליעד שהם-יובל אלבשן10935334 n  

 

הערעור האחרון-ליעד שהם-יובל אלבשן

חוות דעת אישית-לי יניני

אָבוֹת אָכְלוּ בֹסֶר וְשִׁנֵּי בָנִים תִּקְהֶינָה (ספר ירמיהו/נביאים)

"הערעור האחרון" הינו ספר מתח משפטי ואקטואלי המהווה הצצה לעולם נשגב: בית המשפט העליון ובעלי הגלימות השחורות.

"הערעור האחרון" נכתב על ידי שני יוצרים נפלאים: ליעד שהם ויובל אלבשן המכונה גם הפרופסור. יחדיו הם טווים עלילה מתוחכמת, נוגעים במציאות פוליטית ישראלית, ובין לבין חושפים את מערכת הצדק והמשפט לעיני הקורא.

לתוך העלילה ליעד ויובל יצקו את ידיעותיהם המשפטיות ויצרו דרמה מרתקת ומסקרנת.

העלילה מעוררת שאלות רבות ונעה על מנעד נושאים: עולם המשפט, צדק, אהבה, פוליטיקה, אינטרסים אישיים, אמינות, מוסריות ועד כמה אדם קרוב לעולמו גם שהוא לובש גלימה שחורה.

האם המשפט: "טעינו לכל אורך הדרך, לקחנו על עצמנו יותר מידי בכוח... פגענו בדמוקרטיה..." מזכיר לכם משהו? לא קראתם על כך בעיתונים ושמעתם בתקשורת ועדיין שומעים? כן!

הדילמות, ההחלטות, ההתחבטויות, הסודות, החרטות, האמיתות והשקרים מוצגים ע"י הדמויות המשוחקות כאן.

הסיפור מגולל בפרקים קצרים על ידי משה גילון –נשיא בית המשפט העליון והשופט דוד ינאי. הוא עוקב אחרי משה גילון שהתאלמן לא מזמן מרותי, ונחשב לגדול שופטי ישראל ומצד שני דוד ינאי-שופט צעיר מבית הרוס שגדל אצל סבתו.

משה גילון נעמד על רגליו האחוריות, כאשר השופט מנחם דקל עומד להיות מושבע לסגנו, ולהחליף את השופט צביקה לוין. כל תחנוניו של משה גילון בפני צביקה לוין לא הועילו, וצביקה התעקש לפרוש לפני מועד הפרישה. משה מצדו מוכן לעשות הכול רק שמנחם דקל לא יהיה סגנו, למרות שמנחם ומשה הכירו בתקופת שירותם הצבאי ושם קרה משהו... כיום אחרי כל כך הרבה שנים ששניהם שופטים צפו ועלו הדעות החלוקות ביניהם.

משה גילון הגדול מכולם נאלץ בפעם הראשונה בחייו לפנות נואשות לבן טיפוחיו. האם בן טיפוחיו יסייע בידו? מה קורה ביניהם? מסתבר שדם זה לא מים והברית בין שני אלה פורצת תיבת פנדורה... "סוד גדול". מה הסוד שפגע בדוד ינאי?

האם הצדק יצא לאור?

הכתיבה מצוינת וקצבית, מרתקת ומסקרנת כאחד. סגנון הכתיבה אחיד וקשה להבחין איזה מהקטעים נכתב על ידי מי מהיוצרים ליעד או יובל.

בשורה התחתונה: "אם אתה רוצה שאף אחד לא ידע משהו, פשוט אל תעשה אותו." (מתוך הספר "הערעור האחרון").

אני נהניתי ואהבתי.
קריאה נעימה.
לי יניני
ידיעות אחרונות, כנרת, מתח מקור, 320 עמודים, שנת 2020 

הצג פחות